KONST / Litografier / Konstmapp 12422120
nr 1242 2120
Gunnar Allvar
(1922-2003), Sverige
Konstmapp, "Jubileumsportfölj Konstnärsklubben 1856-1981", 5 st, färglitografier. Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 158/250, bladets mått: ca 50x70 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:01:49
18/3 17:46:20
18 mar
Gunnar Allvar
Läs mer om Gunnar Allvar